Dieta Dukana
W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskuje osławiona dieta proteinowa. Jej wyznawcy znajdują coraz więcej za, przeciwnicy coraz więcej przeciw. Warto więc przyjrzeć jej się dokładniej.
Wymieniona w tytule dieta nie jest już przecież czymś całkowicie nowym. Jest modyfikacją istniejących już od wielu lat innych diet. Warto wiedzieć, że dieta dukana, dieta bialkowa, czy też dieta proteinowa to określenia tej samej diety - oznaczają one jedną i tą samą dietę.
Warto wiedzieć, że jak w przypadku każdej diety, tak i tutaj mamy zwolenników i przeciwników diety dukana. Słynny już teraz francuz Pierre Dukan pewnie sam nie widział jak prawdziwą wojnę rozpęta jego pomysł. W ogólnym zarysie dieta ta polega na zmianie naszych nawyków żywieniowych. Przez to nie jest ona tak radykalna w przeciwieństwie do innych diet wspomagających nasze odchudzanie. Dieta dukana wcale nie wymaga głodzenia się całymi dniami, jej sekret to zastąpienie nadmiernie spożywanych tluszczów poprzez białka. Nie jest konieczn, aby zrobić to z dnia na dzień, wsytarczy to zrobić stopniowo.
Na całość diety skladają się 4 fazy. Każda z nich jest nieco inna i mocno uzależniona od efektów uzyskanych w poprzedniej fazie. Pierwsza z faz trwająca równo 10 dni polega na wyborze zaestawu posiłków z różnych 8 grup i spożywania go w całkowicie dowolnych ilościach i o całkowicie dowolnej porze. Właśnie to jest prawdziwym fenomenem diery dukana. Można jeść ile chcemy i o dowolnej porze.
Kolejnym etapem, żeby wyglądać chudo i nie wstydzić się jak znane nago jest faza druga. Dieta dukana w tym etapie polega na stosowaniu dużej ilości protein oraz warzyw. Dopiero ta faza obniża nam wagę. Etam ten jest zazwyczaj najdłuższym etapem diety proteinowej. Jego długość zależy od nas samych, warto wiedzieć jednak, że zbyt szybkie stosowanie tej fazy może spowodować spore zaburzenia w naszym zdrowiu.
Warto w artykule tym wspomnieć takze o przeciwaskazaniach jakie niesie dieta dukana, są nimi:
- uprawianie aktynego życia sportowego,
- ciąża,
- przewlekłe schorzenia układu pokarmowego oraz inne przewlekłe choroby,
---
Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz