czwartek, 13 września 2012

KŁOPOTLIWY PROBLEM

Czy jesteś tak zdrowy, jak Ci się wydaje?

Czy zdarza Ci się od czasu do czasu lekceważyć sygnały płynące z Twojego ciała? Mówię o tych znakach, które mogą wskazywać na chorobę. Jak często zdarza Ci się to robić?

Wiem – organizm ma własne sposoby radzenia sobie z drobnymi infekcjami i schorzeniami. Jednak jeśli jakieś schorzenie wraca do Ciebie uparcie – warto się zastanowić, czy faktycznie dajesz swojemu organizmowi wszystko, by był on w stanie sobie sam poradzić.

Powyższe dotyczy zwłaszcza jednego kłopotliwego (i czasem dość bolesnego) problemu, jakim bez wątpienia jest zatwardzenie. Faktycznie – zdarza się ono dość sporemu odsetkowi ludności. Wydaje nam się zatem, że jest to jeden z tych problemów, które po prostu trzeba przecierpieć, a więc nic nie robić („samo przejdzie”). Część osób pewnie zdecyduje się na zażycie odpowiednich leków poleconych przez farmaceutę.

Uważam, że te dwa sposoby „radzenia” sobie z zatwardzeniem nie są najlepszym wyjściem w przypadku, gdy problem powraca do nas. Jeśli tak jest – oznacza to, że nasz układ trawienny nie pracuje do końca prawidłowo. Zdarza się, że jest to sygnał wskazujący na jakieś poważniejsze schorzenie. Najczęściej jednak mówi nam to przede wszystkim to, że nasza dieta nie jest najlepszym z możliwych rozwiązań.

Jeśli zatem chcemy poradzić sobie z zatwardzeniem nie tylko doraźnie, ale także na przyszłość – warto jest wprowadzi zmiany w to, w jaki sposób jemy i żyjemy. Tylko w taki sposób możemy w naturalny sposób pomóc naszemu organizmowi wyregulować proces trawienia (i wydalania).

Zastanów się zatem czy jest sens ignorowania pojawiającej się choroby (która nieleczona rozwinie się), albo brania tabletek jako doraźnej pomocy. Zwłaszcza, że z problemem jesteś w stanie poradzić sobie samodzielnie i do tego niezwykle skutecznie.

Jeśli faktycznie chcesz być zdrowy i pomóc w naturalny sposób swojemu organizmowi – wprowadź do swojej diety odpowiednią dawkę błonnika. Nie zapominaj także o zbawiennym wpływie ruchu na nasze zdrowie.

-- O autorze

Wiesz czym jest błonnik pokarmowy?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz