Hydro wzmacnianie
Autorem artykułu jest Li Li
Wielu ludzi korzysta z usług masażystów. Każdy uwielbia uczucie jakie towarzyszy nie tylko podczas, ale tuż po błogim masażu. Obecnie dla tych którzy jednocześnie kochają masaż, ale również długie oraz błogie moczenie się w basenie naprzeciw wychodzi masaż watsu.
Zapewni on niezwykłe uczucie relaksu. Już półgodzinna sesja z wprawionym masażystą sprawi, że poczujemy się jak nowonarodzeni.
Założenia masażu watsu zostały opracowane przez Harolda Dulla na początku lat 80 ubiegłego stulecia. Jako pierwszy połączył on elementy masażu Shiatsu, ze stretchingiem oraz ćwiczeniami oddechowym. Do tego wszystkiego zalety hydroterapii i tak zrodził się ów masaż watsu. W Polsce metoda ta jest jeszcze nowością, ale od ponad 10 lat praktykuje się go w przeszło 40 krajach na całym globie.
Przed wykonaniem zabiegu masażysta przeprowadza wywiad z pacjentem, aby uzyskać informacje na temat stanu zdrowia oraz jego indywidualne oczekiwania. Dzięki temu sesje watsu można dopasować wedle potrzeb. Następnie masażysta oraz pacjent wchodzą do basenu wypełnionego wodą o temperaturze 35 stopni Celsjusza. Pacjent, który jest podtrzymywany przez terapeutę kładzie się na wodzie, zamyka oczy oraz stara się maksymalnie rozluźnić. Przez czas, kiedy trwa zabieg twarz pacjenta uniesiona jest tuz nad powierzchnia wody, tak aby mógł on swobodnie oddychać. W czasie masażu ciało terapeuty pozostaje w bliskim kontakcie z pacjentem, jest to konieczne ze względu na to, że ułożenie ciała pacjenta zmienia się bardzo często. Cały zabieg trwa maksymalnie godzinę.
Polączenie działania masażysty oraz wody pozwala głęboko się rozluźnić. Niezwykle ważne jest, aby tuż po zabiegu posiedzieć spokojnie przez chwilę, aby stopniowo powracać do rzeczywistości. Już jednorazowa sesja wyraźnie rozluźnia mięsnie, zwiększa ruchomość stawów i usuwa uczucie przemęczenia. Natomiast regularne basenowe masaże przyspieszają przemianę materii, poprawiają jakość snu oraz wzmacniają odporność organizmu. Watsu zatem jest znakomitym uzupełnieniem tradycyjnych form rehabilitacji. Korzystajmy z tego dobrodziejstwa tak często, jak to tylko możliwe.
---Zobacz:
- masaż Kraków
- bank krwi pępowinowej
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz