niedziela, 26 listopada 2017

Domowe przekąski dla dzieci


Autor: Anna Michniewicz


Dzieci uwielbiają przekąski. Chętnie zabierają je ze sobą do szkoły, sięgają po nie podczas zabawy z rówieśnikami i przegryzają podczas oglądania ulubionej bajki lub filmu.


 Sklepowe produkty to opcja, które nie zawsze jest najzdrowsza, a przy tym zjada rodzinny budżet. Jeśli chcesz zaserwować swoim maluchom pyszne przekąski domowej roboty – mamy dla Ciebie kilka prostych i szybkich inspiracji. Dzięki nim na ustach Twojego dziecka zagości najsłodszy uśmiech!

 

Bananowe nuggetsy z sosem czekoladowym

 

Banany to jedne z najbardziej wartościowych owoców. Nie tylko dostarczają naszym dzieciom potrzebnej im energii, zawierają mnóstwo witamin i minerałów, ale też wspomagają produkcję serotoniny – hormonu szczęścia. Sporą dawkę radości Twoje dziecko otrzyma dzięki tym ciepłym rozpływającym się bananowym nuggetsom maczanym w czekoladowym sosie.

 

Potrzebne składniki:

 

  • 2 banany

  • 80 g płatków kukurydzianych

  • 100 g mlecznej czekolady

  • 250 ml śmietanki 36 %

  • 100 ml mleka

  • 1 jajko

  • cynamon

  • olej do smażenia

 

Sposób przygotowania:

 

Banany obierz i pokrój na 3 równe części. W jednej miseczce wymieszaj jajko z mlekiem i cynamonem. Do osobnej miski wsyp płatki kukurydziane. Każdy kawałek banana zanurz w masie jajecznej, a następnie obtocz w płatkach kukurydzianych. Nuggetsy smaż na oleju do momentu zarumienienia. W międzyczasie, w kąpieli wodnej rozpuść czekoladę ze śmietanką. Gotowy przysmak podawaj dziecku wraz ze słodkim sosem.

 

Owoce w polewie czekoladowej

 

Polewa czekoladowa i owoce to połączenie idealne. Przede wszystkim, kiedy planujemy domowe przekąski dla najmłodszych łasuchów. Ich przygotowanie jest dziecinnie proste, a wspólna praca w kuchni sprawi maluchowi ogromną frajdę. Zwłaszcza zanurzanie kawałków ulubionych owoców w płynnej, mlecznej czekoladzie. Prawdziwie słodkie chwile!

 

Potrzebne składniki:

 

  • 1 tabliczka mlecznej czekolady

  • 1 kiwi

  • 100 g truskawek

  • kolorowa posypka

  • patyczki

 

Sposób przygotowania:

 

Umyj owoce, kiwi na grubsze plasterki. Każdy kawałek nabij na patyczek. W kąpieli wodnej przygotuj polewę czekoladową. Po kolei zamaczaj w niej owoce na patyku. Następnie udekoruj je kolorową posypką. Odstaw do czasu zastygnięcia czekolady.

 

Zdrowe chipsy warzywne

 

Chipsy to jedna najbardziej lubianych przez dzieci i znienawidzonych przez rodziców przekąsek. Te sklepowe zawierają mnóstwo pustych kalorii. Na szczęście, w domu możesz przygotować ich zdrowe odpowiedniki. Chrupiąca przekąska z batatów i buraka już samym swoim oryginalnym kolorem pobudzi apetyt każdego malucha!

 

Potrzebne składniki:

 

  • 2 bataty

  • 2 buraki

  • olej

  • pieprz

  • zioła

 

Sposób przygotowania:

 

Warzywa obierz i pokrój na bardzo cienkie plasterki za pomocą obieraka lub krajalnicy. Przełóż je do miski, dopraw i obtocz w oleju. Kawałki czipsów rozłóż na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Piecz je około 30 minut w 140 stopniach przy nieco uchylonych drzwiczkach.

 

Popcorn w 3 odsłonach

 

Popcorn to doskonała przekąska. Świetnie sprawdzi się zwłaszcza zajadany przed ekranem telewizora. Choć najłatwiej kupić gotowy popcorn w sklepie, warto poświęcić czas na samodzielne uprażenie kukurydzy. Dzięki temu wiemy, że to co podamy dziecku, nie zawiera żadnej zbędnej chemii. Ma za to mnóstwo smaku – zarówno słonego, jak i słodkiego!

 

Potrzebne składniki:

 

  • ziarna kukurydzy

  • olej

  • 100 g mlecznej czekolady

  • starty ser cheddar

  • masło

  • papryka mielona

 

Sposób przygotowania:

 

W dużym garnku rozgrzej rozgrzej olej. Kiedy zacznie skwierczeć, wsyp na jego dno ziarna kukurydzy. Zakryj przykrywką i czekaj aż popcorn przestanie strzelać. Gotowy popcorn podziel na 3 równe części. Jedną z nich polej serem rozpuszczonym z masłem. Drugą posyp mielona papryką. Polewa czekoladowa to trzeci, słodki dodatek do popcornu.

 

Sprawdź również: doskonała polewa czekoladowa domowej roboty

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

czwartek, 16 listopada 2017

Bezbolesne leczenie stomatologiczne – o rodzajach znieczuleń


Autor: Karol Czwartowski


Jak uniknać bólu u stomatologa. Garść przydatnych informacji o znieczuleniach stomatologicznych:


Wbrew powszechnej opinii nie boimy się dentysty, tylko bólu związanego z leczeniem stomatologicznym. W 1944 roku Horacy Wells wykonał pierwsze znieczulenie dentystyczne na świecie. Użyłdo tego gazu rozweselającego, czyli podtlenku azotu i to właśnie jego po latach okrzyknięto ojecem znieczulenia.

Najpopularniejszym obecnie stosowanym znieczuleniem, jest znieczulenie miejscowe – podawane w okolice zęba, który będzie leczony.

W stomatologii wyróżnia się cztery rodzaje znieczulenia miejscowego:

- powierzchniowe: najczęściej występuje w formie sprayu lub żelu, które działają na błonę śluzową. Rodzaj znieczulenia bezinwazyjnego, podawanego często przed znieczuleniami wymagającymi nakłucia. Znieczulenie powierzchniowe stosuje się przed niewielki zabiegami np. Przy nacięciach ropnia podśluzówkowego czy zdejmowaniu kamienia nazębnego;

- nasiękowe: wykonywane za pomocą igły, przez którą aplikowany jest preparat znieczulający. Lekarz płytko wkłuwa igłę w okolice zęba, który będzie leczony. Znieczulenie pozbawia czucia końcówki nerwów. Stosuje się je do znieczulania zebów górnych i w przypadku usuwania zęba;

- przewodowe: w przypadku tego znieczulenia, podaje się lek w okolice większego nerwu, by znieczulić kilka strukur. Podawane jest przy leczeniu zębów dolnych;

-śródwięzadłowe: używa się do niego strzykawki ciśnieniowej, a lek aplikuje się w szparę ozębnej (szpara między zębem a dziąsłem).

W wyjątkowych przypadkach stosuje się znieczulenie ogólne, czyli narkozę lub sedoanelgezję, która pozwala utrzymać pacjenta w stanie ograniczonej świadomości.

Korzystać czy nie?

Kilkanaście lat temu pacjentom nie proponowano znieczulenia przy leczeniu, które miało nie wywoływać dużego bólu. Pacjent często musiał sam prosić o podanie preparatu. Często pacjenci także odmawiali znieczulenia, bo obawiali się bólu towarzyszącego aplikacji leków znieczulajacych. Obecnie odchodzi się od takich praktyk i wszystkim pacjentom proponowane jest znieczulenie, nawet jeśli leczenie stomatologiczne polega tylko na wykonaniu drobnego zabiegu. Nie ma powodu do tego, żeby pacjent rezygnował ze znieczulenia i niepotrzebnie odczuwał ból.

Przeciwskazaniami są alergie na substację uczulającą, przebyte zawały móżgu i serca. W przypadku podawania znieczuleń ze środkami zwiężającymi naczynia krwionośne przeciwskazaniami to m.in. nadczynność tarczycy, astma oskrzelowa, cukrzyca. O wszystkich chorobach i alergiach należy poinformować dentystę przed podaniem znieczulenia.

 

 


Stomatologia Smile Makers http://smilemakers.com.pl/

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

wtorek, 14 listopada 2017

Eko sprzątanie: 10 zastosowań sody oczyszczonej


Autor: Anna Kliszewska


Jak posprzątać dom nie wydając przy tym mnóstwa pieniędzy na szkodliwe dla naszego zdrowia, przeładowane chemią środki czystości? Użyjmy sody oczyszczonej! Oto kilka jej zastosowań, które warto znać.


Pomysłowość producentów chemii gospodarczej zdaje się nie mieć końca: oferują nam osobne środki do czyszczenia kabiny prysznicowej, zlewu, sedesu, kuchenki, fug, lodówki… Wszystkie one zawierają w swoim składzie trudne do wymówienia substancje, które często nie są nawet dobrze przetestowane. Zamiast nich możemy użyć bezpiecznej sody oczyszczonej, która doskonale odświeża i radzi sobie z plamami i zabrudzeniami. Jej zastosowań jest mnóstwo, dziś przedstawiamy tylko kilka sposobów na użycie sody oczyszczonej w domu.

Odświeżanie dywanu

Aby odświeżyć dywan, który nabrał nieprzyjemnego zapachu, wystarczy posypać go dość obficie sodą oczyszczoną i pozostawić na około 30 minut, a następnie odkurzyć. Jeśli zapach jest naprawdę uporczywy, czynność można powtórzyć. W ten sam sposób można potraktować sofę lub materac, by dać im drugie życie.

Do zmywarki

Niemiły zapach, który często wydobywa się ze zmywarki, można wyeliminować wsypując na jej dno po każdym opróżnieniu sodę oczyszczoną.

Na deskę do krojenia

Deska do krojenia lubi przejść intensywnym zapachem rzeczy, które na niej siekamy, na przykład cebuli. Chcąc się go pozbyć też możemy użyć sody oczyszczonej. Posypujemy deskę 2-4 łyżkami sody, zmywamy po 20 minutach.

Do zlewu

Soda oczyszczona świetnie nadaje się do czyszczenia zlewów ze stali nierdzewnej, wystarczy delikatnie posypać nią zlew i pozostawić na chwilę, a następnie wyczyścić. Dla uzyskania jeszcze lepszego efektu możemy zrobić pastę z sody oczyszczonej i połowy soku z cytryny i jej użyć do czyszczenia.

Udrażnianie odpływu

Jeśli jesteśmy już przy zlewie kuchennym, jego zapchany odpływ też nie wymaga żrących środków chemicznych do zadań specjalnych, tu także świetnie sprawdzi się soda. Wsypujemy kilka łyżek sody oczyszczonej do odpływu i wlewamy pogrzany ocet, który sprawi, że soda zacznie syczeć i aktywnie odtykać rury. Następnie spłukujemy wrzątkiem.

Na zapieczony brud

Soda poradzi sobie również z przypieczonymi pozostałościami na dnie piekarnika. Mieszamy sodę oczyszczoną z wodą tak, by uzyskać gęstą pastę i smarujemy nią wnętrze piekarnika. Następnie spryskujemy octem, by powstała piana. Powtarzamy spryskiwanie, aż będzie można z łatwością usunąć przypalone resztki.

Czyszczenie malowanych powierzchni

Mokrą gąbkę posypujemy sodą oczyszczoną i delikatnie pocieramy ściany lub malowane meble, aby usunąć zabrudzenia. Wycieramy do sucha czystą szmatką.

Do prania

Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z brudnych ubrań, odświeżyć biel i wzmocnić kolory dodajemy szklankę sody do każdej porcji prania.

Do fug

Tworzymy pastę z sody oczyszczonej i wody utlenionej i tą mieszanką czyścimy fugi.

Odświeżacz powietrza

Przykry zapach wydobywający się z pojemnika na mokre odpady można zneutralizować sypiąc między zbierające się w nim warstwy odpadów sodę oczyszczoną.

Gdzie kupić?

Niektóre sklepy mają w swojej ofercie większe opakowania sody oczyszczonej. Znajdziemy na przykład 500 g za około 5 zł. Najbardziej jednak opłaca się zamówić sodę oczyszczoną przez Internet, gdzie ceny za 1 kg zaczynają się już poniżej 4 zł i zrobić sobie zapas tego wszechstronnego środka czyszczącego na wiele miesięcy. 


Anna Kliszewska annakliszewska.wordpress.com

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

piątek, 10 listopada 2017

Zarabiaj Bitcoiny na giełdzie


Nie wiesz jak to robić? 
Nie musisz się na tym znać. zrobią to za Ciebie specjaliści.
Wejście jest darmowe a dodatkowo, abyś mógł zacząć
otrzymujesz 100$.

Jedyne co robisz to: 
wybierasz na które pary stawiasz (najlepiej te powyżej 50% szans) i za ile.
Przez 24 godziny specjaliści dbają abyś zarobił. 
Zarabiasz, naprawdę zarabiasz.
Wypłaty raz w miesiącu, powyżej 100$. Nie trać czasu.  

wtorek, 7 listopada 2017

SKY WAY - Spotkanie w Polsce

Spotkanie z grupą liderów,inwestorów i przyjaciół SkaWay Łódz ul. ul.Próchnika 42, dnia 10.11.br o godz 17.
Prezentacja SkyWay Informacje.
Projekt EKO TECHNOLOGIE Transport STRUNOWY
Pasażerski ,Towarowy i Morski

poniedziałek, 6 listopada 2017

Koparka BTC

30 Gh/s za darmo, kalkulator, 
WYPŁACA





Przekąski na imprezę - oto 5 inspiracji


Autor: Anna Michniewicz


Organizacja imprezy to nie lada wyzwanie – zwłaszcza, jeśli chodzi o opracowanie menu.


 Oprócz przystawek i dań na ciepło nie może zabraknąć w nim również przekąsek na słodko. Te doskonale osłodzą chwile spędzone wspólnie z bliskimi lub znajomymi. Jakie przekąski na imprezę przygotować by podbić serca i żołądki gości? Sprawdź nasz przepis na faworki, blok czekoladowy, brownie, mus i muffinki!

 

1. Najlepszy przepis na faworki

 

Kruche i złociste faworki, nazywane również chrustami, najczęściej przygotowujemy w okresie karnawału. Choć ich przyrządzenie jest dość czasochłonne, efekt z pewnością wynagrodzi Ci cały włożone w nie trud. A zebrani na imprezie goście będą sięgaj po faworki jeden za drugim. Jak zrobić faworki, które znikają ze stołu? Sprawdź nasz przepis na faworki!

 

Potrzebne składniki:

 

  • 350 g mąki pszennej
  • 4 żółtka
  • szczypta soli
  • 1 łyżka spirytusu lub 2 łyżki rumu
  • 2/3 szklanki gęstej kwaśnej śmietany 18%
  • olej rzepakowy lub kokosowy do smażenia
  • cukier puder do oprószenia faworków

 

Sposób przygotowania

 

Do przesianej mąki dodaj żółtka, alkohol, żółtka, szczyptę soli oraz śmietanę. Wyrób gładką masę i uformuj z niej kulę. Następnie, zawiń ją w folię i odstaw na pół godziny, by ciasto zmiękło i odpoczęło. Po tym czasie rozwałkuj ciasto i wykrawaj z niego równe prostokąty o wymiarach około 10 na 3 cm każdy. Każdy z pasków natnij wzdłuż pośrodku – zawsze jeden koniec faworka przewlecz przez powstały otwór. Chrusty smaż w gorącym tłuszczu (ok. 170 stopni) na złocisty kolor. Nadmiar tłuszczu odsącz papierowym ręczniczkiem. Faworki posyp cukrem pudrem i podawaj.

 

2. Szybki mus czekoladowy

 

Pieczenie nie jest Twoją mocną stroną? Nie masz czasu wyrabianie ciasta? Żaden problem! Zebranych na imprezie możesz ugościć podając im elegancki i dziecinnie prosty mus czekoladowy, który wręcz rozpływa się w ustach.

 

Potrzebne składniki:

 

  • 2 tabliczki gorzkiej czekolady
  • 2 jajka
  • 5 łyżek mleka
  • 1 łyżka masła

 

Sposób przygotowania:

 

Czekoladę rozpuść w kąpieli wodnej z mlekiem. Białka ubij na sztywną pianę. Żółtka utrzyj z masłem, a następnie dodaj do płynnej, nieco przestudzonej czekolady. Następnie dodaj do niej różnie ubite białko, ostrożnie mieszać, by nie spowodować opadnięcia masy. Mus wstaw na godzinę do lodówki. Podawaj udekorowany ulubionymi owocami i gałką lodów waniliowych.

 

3. Jesienne muffinki dyniowe

 

Przygotowując imprezę w jesiennych miesiącach, wykorzystaj w menu produkty związane z tą porą roku. Wśród nich nie może zabraknąć dyni, która doskonale sprawdza się nie tylko jako składnik zup kremów, ale również deserów. Zwłaszcza muffinek z czekoladową polewą.

 

Potrzebne składniki:

 

  • 200 g startej dyni
  • 1 średni banan
  • 250 g mąki pszennej
  • 100 g cukru trzcinowego
  • 80 ml oleju roślinnego
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • połowa czekolady

 

Sposób przygotowania:

 

Przygotowywanie muffinek zacznij od starcia dyni na tartce i wymieszania jej z rozgniecionym bananem oraz olejem. Suche składniki połącz ze sobą i dodaj do dyniowo-bananowej masy. Następnie dodaj rozdrobnioną czekoladę. Gotowe ciasto przełóż do foremek i zapiekaj w 200 stopniach przez 20 minut do suchego patyczka.

 

4. Blok czekoladowy jak za dawnych lat

 

Blok czekoladowy, flagowy przysmak PRL-u, po latach znów coraz częściej gości na naszych stołach. I to nie tylko z powodu sentymentu, ale walorów smakowych. Mocno czekoladowy blok to nie lada gratka dla największych łasuchów.

 

Potrzebne składniki:

 

  • 250 g masła
  • 120 ml wody
  • 30 g kakao
  • 420 g mleka w proszku
  • 200 g pokruszonych herbatników
  • 100 g orzechów laskowych
  • 25 g rodzynek
  • 25 g żurawiny
  • ½ tabliczki czekolady

 

Cukier połącz z kakao, a następnie doda do nich wodę i masło. Zagotuj i przestudź. Do lekko ciepłej masy wsyp mleko w proszku i dokładnie wymieszaj.  Do masy dodaj herbatniki, orzechy, rodzynki i żurawinę. Gotowy blok przełóż do prostokątnej formy wyłożonej wcześniej folią spożywczą. Wstaw go na kilka godzin do lodówki, by porządnie zastygł. Po wyjściu blok udekoruj polewą z czekolady roztopionej w kąpieli wodnej.

 

5. Kultowe brownie

 

Amerykańskie brownie to wypiek, któremu nie oprze się żaden miłośnik czekolady. To intensywne w smaku ciasto osłodzi każdą imprezę. A do tego jest wyjątkowo szybkie i proste w przygotowaniu.

 

Potrzebne składniki:

 

  • 270 g gorzkiej czekolady
  • 115 g masła
  • 150 g białego cukru
  • 4 jajka
  • 50 g mąki pszennej
  • 60 ml wody
  • 30 g kakao do wysypania foremki

 

Sposób przygotowania:

 

Foremkę do pieczenia wysmaruj odrobiną masła i obsyp delikatnie mieszanką mąki i kakao. Czekoladę podziel na drobne kostki, a następnie rozpuść w kąpieli wodnej z masłem. Do roztopionej masy dodaj cukier. Gdy nieco przestygnie, dodaj do niej jajka i mąkę. Gotowe ciasto przelej do foremki. Brownie zapiekaj około 25 minut w temperaturze 180 °C.

 


Sprawdź, jak zrobić faworki i jak upiec idealne brownie

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

czwartek, 2 listopada 2017

Dieta wysokowęglowodanowa - dobra na redukcję


Autor: Monika Dywijska


Specjaliści są zgodni, że dla naszej sylwetki najważniejsza jest dieta. Jednak w sieci możemy znaleźć dziesiątki o ile nie setki różnego rodzaju programów żywieniowych, z których każdy inaczej wpłynie na nasz organizm i przyniesie różne efekty. 


Jedną z ciekawych diet, która przeznaczona jest dla osób aktywnych fizycznie, jest dieta wysokowęglowodanowa – jak działa, z czego się składa i kiedy należy ją stosować?

Czym jest dieta wysokowęglowodanowa?

To propozycja dietetyków, którzy twierdzą, że spalanie tkanki tłuszczowej, w największej mierze uzależnione jest nie od tego ile jemy czy jak kaloryczne są – uważają, że najistotniejsza jest szybkość z jaką jest z jaką jesteśmy w stanie spalić przyjęte kalorie.

Dieta tego typu opiera się na założeniu, że każdy z nas może przyspieszyć spalanie kalorii. Istnieją bowiem produkty, które maksymalizują procesy przemiany materii.

Najważniejsze zasady diety wysokowęglowodanowej

Ten tryb żywieniowy nie polega oczywiście na spożywaniu cukrów, słodyczy, ciast itp. Całość naszej diety opierać się będzie na jedzeniu warzy, owoców (bananów, winogron czy grajprfutów) oraz piciu soków.

Ważne, by podczas stosowania tej diety zaopatrzyć się w dodatkowe witaminy, mikroelementy i suplementy diety – wpłyną one bowiem na wchłanianie węglowodanów przez nasz organizm. Jeżeli będzie ich zbyt mało, procesy metaboliczne spowolnią, a cały tryb żywienia będzie nieskuteczny.

Największą zaletą diety wysokowęglowodanowej jest fakt, że nie jest ona uciążliwa dla użytkownika – nie zmieniamy bowiem ilości przyjmowanych posiłków, nie musimy też skupiać się liczeniu kalorii. Jedyne, na co będziemy musieli uważać, będzie indeks glikemiczny żywności (produkty o niskim IG, nie powodują znacznego wahania cukrów w organizmie).

Mówiąc wprost, dieta wysokowęglowodanowa zakłada rezygnacje z produktów o wysokim indeksie glikemicznym, należy więc pozbyć się z posiłków białego cukry, chleba, płatków kukurydzianych, ciastek, ziemniaków, białego ryżu czy miodu.

Co będziemy jeść?

Jeżeli chcecie zastosować w praktyce dietę wysokowęglowodanową, powinniście skupić się na produktach o niskim indeksie glikemicznym (nie większym niż 50). Posiłki powinniście przygotowywać w oparciu o:

  • pełnoziarnisty chleb,
  • owoce,
  • brązowy  ryż, płatki owsiane, musli,
  • warzywa strączkowe,
  • makaron,
  • chude i półtłuste mleko
  • jogurt naturalny,
  • bezkofeinową kawę,
  • świeżo wyciskane soki,
  • chudy ser (biały lub żółty),
  • mięso, wędliny, ryby.

Jak się okazuje, ten rodzaj diety, może w dużym stopniu przyspieszyć nasz metabolizm i pomóc w przetwarzaniu spożywanych kalorii, a to z kolei będzie prowadziło do regularnego zmniejszania się tkanki tłuszczowej w naszym ciele.

 


Chcesz zmienić swój styl życia orad dietę? Porady dietetyczne znajdziesz tutaj.

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.